Cesta krajinou biblických příběhů s chutěmi a vůní orientu - Izrael – Jordánsko Zájezdy Izrael, Jordánsko - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Izrael, Jordánsko

název zájezdu: Cesta krajinou biblických příběhů s chutěmi a vůní orientu - Izrael – Jordánsko


Země:
 
Izrael, Jordánsko
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: za historií, za přírodou, za gastronomií
Strava: Dle programu
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 19.11.2018
Konec zájezdu: 28.11.2018
Počet nocí: 9
Průvodce: Česky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
57 900,- KčCena za osobu (skupina 6 - 8 osob)

Cena zahrnuje:
 
letenku Praha - Tel Aviv -Praha do výše 8000,- ,služby místního i českého průvodce ,dopravu autokarem v rozsahu programu zájezdu,9x ubytovaní ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu*** či pouštního kempu se snídaní, 2x večeře (Wadi Rum Death see),vstupy do oběktů a památek v rozsahu programu zájezdu, asistence místního partnera pojištěn léčebných výloh v zahraničí,í,pojištění CK proti ůpadku,

Cena nezahrnuje:
 
Stravu, nápoje a vstupy nad rámec programu zájezdu, příplatek za jednolůžkový pokoj,zpropitné a osobní útrata,
připojištění(storno ,zavazadla škody) 990,-kč při ceně zájezdu do 50000,-kč 1490.-kč,,při ceně nad 50000,-kč

Poznámka:
 
Vydejte se s námi poznat biblickou svatou zemi. Tuto utvářela historie tří největších monoteistických náboženství světa judaismu, křesťanství a islámu. Poznejte místa, kudy kráčeli osobnosti jako Mojžíš, král David, Ježíš Nazaretský, prorok Mohamed. A kde je tato dávná minulost stále živoucí. Zažijte atmosféru pouští, oáz, olivových hájů, divokých hor, starobylých pevností a paláců! Zažijete a uvidíte nejen památky a historii, ale i pohodu a relax. Na své si zkrátka přijdou všechny smysly. Stačí jen vykročit, neboť‘- cesta je cíl.


  

Další termíny


19.11.2018 - 28.11.2018 10 dní od 48 900,- Kč  

program zájezdu


Odlet z Prahy do Tel Avivu
 Jordánsko

Po příletu do Izraele a vyřízení vstupních formalit se přesuneme do hotelu, kde budeme ubytováni. V podvečer se projdeme po uličkách starého přístavního města Jaffy, kde budeme mít možnost užít si živoucí atmosféru této metropole, její promenády, útulné kavárničky a restaurace nebo se brouzdat plážemi a vykoupat ve středozemním moři.

  
   

   

Směr poušť - Masada - Ein Gedi, Eilat
 Jordánsko

Hned ráno vyrazíme směrem na jihovýchod - k Mrtvému moři a Masadě. Pohodlnou lanovkou se vyvezeme na tuto monumentální skalní pevnost - horu v poušti kde se několik let bránili židovští povstalci římským legiím. Pokračujeme do oázy na břehu Mrtvého moře – Ein Gedi – kde si uděláme příjemnou procházku tímto unikátním pouštním ekosystémem. Přejetím pouště Nagev se dopravíme do Eilatu – nádherného a moderního letoviska u Rudého moře. Po ubytování v našem hotelu jistě nevynecháme možnost vykoupat se a šnorchlovat ve vlnách Akabského zálivu.

  
   

   

Letovisko Eilat a rudé ůdolí Wádi Rum
 Jordánsko

Celé dopoledne si budete moci užívat odpočinku na plážích Rudého moře či fakultativně navštívit zajímavou podmořskou observatoř (není v ceně zájezdu). Po obědě se vydáme na jordánskou hranici. Po absolvování nezbytných pasových formalit budeme pokračovat do Wádí Rum. Toto fascinující pouštní údolí s červenými skalami jistě znáte z mnoha filmů, které zde byly natáčeny. Jde o jedno z nejkrásnějších míst na naší zemi. My si tyto scenérie vychutnáme v doprovodu Beduínů z pohodlí jejich terénního vozu. Noc strávíme ve stylovém komfortním Beduínském táboře, kde ochutnáme tradiční delikatesy. Večer a noc v poušti pod oponou milionů hvězd se jistě stane nezapomenutelným zážitkem!

  
   

   

Klenot zvaný Petra
 Jordánsko

Ráno opustíme Beduínský tábor a pojedeme na sever – do úchvatného skalního města a perly antického světa Nabatejců pod ochranou UNESCO - do Petry. Zde strávíme prohlídkou památek většinu dne, neboť je toho opravdu hodně k vidění! Odpoledne se posuneme na pobřeží Mrtvého moře - kde budeme tuto noc ubytováni. Zbytek dne můžete strávit vznášením se na vlnách tohoto nejslanějšího moře a zároveň nejhlubšího místa na planetě.

  
   

   

Mrtvé moře a spousta památek kolem něj
 Jordánsko

Dnes, osvěženi koupelí v ultra slané a léčivé vodě Mrtvého moře, navštívíme mnoho zajímavých míst. Začneme prohlídkou mohutného středověkého křižáckého hradu Karak. Uvidíme překrásné, starobylé mozaiky v Madabě. Po obědě se rozhlédnete po velké části svaté země – a to ze slavné Mojžíšovy hory Nebo. V pozdním odpoledni se ubytujeme v hlavním městě Jordánska – Ammánu. V této metropoli Blízkého východu se zajímavě prolínají vymoženosti současné doby, moderní budovy, auta, nákupní centra v kontrastu s hlučným a tepoucím světem malých arabských obchodů, kaváren a tržišť. Je to pestrá až omamná směsice zvuků, vůní a chutí. Najdete tu téměř nepřeberné možnosti k nakupování, smlouvání či ochutnávání místních specialit.

  
   

   

Z metropole Ammánu na sever Jordánska (Jerash – Ajlun) a do izraelského Nazaretu
 Jordánsko

Ráno po snídani, nás čeká okružní jízda hlavním městem Jordánska. Uvidíme mnoho zajímavého z historických památek metropole. Navštívíme citadelu, mešitu krále Huseina, antický amfiteátr a také hlučný a kořením vonící orientální bazar. Na tržištích a v obchůdcích objevíme zboží všeho druhu a nepřeberné množství skvělého jídla - falafel, humus, jehněčí na ohni a mnoho dalších arabských delikates. Odpoledne opustíme Ammán a navštívíme jednu z největších a nejlépe zachovalých antických památek na světě – město Jerash. Před návratem zpět do Izraele se stihneme ještě podívat na působivé pozůstatky velkolepého hradu Ajlun. Po absolvování obligátních hraničních procedur dorazíme do rodiště Ježíše Krista do Nazaretu, kde budeme ubytováni.

  
   

   

Galilea - biblická místa
 Jordánsko

Dnešní den našeho putování se ponese v duchu rozjímavé a mystické atmosféry míst, která se nesmazatelně zapsala do historie prostřednictvím biblických příběhů. Po snídani si prohlédneme nádherný modernistický chrám Zvěstování Panny Marie s překrásnými vitrážovými okny od slavného umělce Chagalla. Chrám stojí v místech, kde se Marie dozvěděla o Kristově narození. Zastávkou na slavné hoře Tábor nedaleko Nazeretu si zpestříme naší pouť ke Genezaretskému jezeru. Okolí jezera je poseto posvátnými místy pro všechny křesťany. Tabha - místo zázraků, Caphernaum – město, kde Ježíš žil s rodiči, a také hora Blahoslavení – kde se pak zjevil svým učedníkům, a ze které je božský výhled do krajiny. To vše je dokreslené úžasnou kulisou Galilejského moře a Golanských výšin. V podvečer dojedeme do našeho hotelu v Betlémě nedaleko Jeruzaléma.

  
   

   

To nejlepší nakonec - Jeruzalém
 Jordánsko

Tento den zahájíme prohlídkou slavných a všem křesťanům dobře známých míst. Navštívíme Betlém a jeho sakrální památky, které jsou bytostně spjaté s narozením Ježíše Krista. Betlém je neopominutelnou součástí každé návštěvy Svaté země. Po obědě odjedeme do Jeruzaléma, kde navštívíme velice silné a působivé místo – muzeum Yad Vashem – smutnou připomínku a memento hrůz spáchaných na židovském obyvatelstvu Evropy za 2. světové války. Po ubytování v hotelu můžeme vyrazit na první letmé dotyky s Věčným městem – Jeruzalémem.

  
   

   

Uhrančivý Jeruzalém
 Jordánsko

A to nejlepší nás čeká na konec – Jeruzalém. Jeruzalém je věčné město nabité tisíci lety pohnuté historie. Je to posvátné město všech tří monoteistických náboženství světa. Objevíme tu starobylé úzké uličky, rušná tržiště, uslyšíme hlasy muezzínů z minaretů… Jeruzalém je město, kam poutníci z celého světa přinášejí své repliky Kristova kříže. Do toho budeme vnímat modlitby ortodoxních Židů v černých kloboucích a kabátech, vedle nich budou muslimští poutníci směřovat na Chrámovou horu. Naše vnímání bude obohacené směsicí omamných vůní kadidla, pečeného chleba a jehněčích kebabů. Zkrátka – Jeruzalém je jen jeden a nevidět ho, nezažít a neochutnat by bylo hříšné. Během naší procházky samozřejmě navštívíme vše, co by návštěvník svatého města měl vidět - Zeď nářků, chrám Božího hrobu, Chrámovou horu, Via Dolorosa a mnoho dalších úžasných a nezapomenutelných míst. Odpoledne se podíváme na památky v blízkém okolí hradeb starého města. Spatříme olivovníky na úpatí Olivové hory v Getsemanských zahradách, které pamatují Krista, horu Sion, či slavný kostel Pater Noster.
Tato úžasná a svou atmosférou neopakovatelná místa se nesmazatelným způsobem vryjí do našich srdcí. Poslední chvíle našeho putování Izraelem můžeme strávit toulkami uličkami tohoto jedinečného, mystického města.


  
   

   

Jeruzalém -Tel Aviv -Praha
 Jordánsko

Celé dopoledne budeme mít ještě možnost na poslední nákupy a rozloučení se se Svatým městem Jeruzalémem. Po obědě bude následovat transfer na letiště v Tel Avivu a odlet do Prahy.  
   

   

Nezávazná objednávka zájezdu 19.11.2018-28.11.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Cena za osobu (skupina 6 - 8 osob) (57 900,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Přírodní krásy Kostariky s českým průvodcem
Přírodní krásy Kostariky s českým průvodcem
Kostarika

12.12.2018-20.12.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 59900,- Kč
Putování Madeirou s českým průvodcem
Putování Madeirou s českým průvodcem
Portugalsko
Roca Mar
17.08.2018-24.08.2018
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 27900,- Kč
Na vanilkový ostrov za nejkrásnějšími plážemi - Tsara Komba Lodge
Na vanilkový ostrov za nejkrásnějšími plážemi - Tsara Komba Lodge
Madagaskar
Tsara Komba Lodge
25.05.2018-03.06.2018
Plná penze, pravidelná letecká linka

 72900,- Kč
Putování Mexikem (nejen) pro 55+ s českým průvodcem
Putování Mexikem (nejen) pro 55+ s českým průvodcem
Mexiko

29.01.2019-13.02.2019
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 75900,- Kč